Recyklace baterií a elektrických zařízení

Recyklace baterií

Od 1. února 2010 EU směrnice o bateriích vstoupili do platnosti. E-prodejci a obchody, které prodávají více než 32 kg baterií, jsou povinny poskytovat sbírky a zajistit recyklaci baterií v obchodě. Firmy, které dovážejí více než tunu baterií za rok jsou pojmenovány "výrobce", a jsou povinny financovat kolekcii a zpracování odpadních baterií skrze registrovanů schému. DuracellDirect je považován za výrobce a jako takový je registrován u BudgetPack u teto schémy.

DuracellDirect je plně v souladu se směrnicemi o bateriích. Přečtěte si prosím • Recyklujte, recyklujte, recyklujte pro informace o recyklaci.

Recyklace baterií

Recyklace elektrických zařízení

Nyní můžete recyklovat svoje staré elektrické zařízení u nás. Pokud si zakoupíte nové elektrické zařízení od PSA, nabízíme recyklaci Vašeho starého zdarma. Přečtěte si prosím • Recyklujte, recyklovat, recyklovat pro recyklaci.
Nechtěné elektrické zařízení je nejrychleji rostoucí druh odpadu v UK.
Velké množství elektrických předmětů může být opravených nebo recyklovaných, co šetří přírodní zdroje a životní prostředí. Pokud nerecyklujete, elektrická zařízení skončí na skládkách, kde je nebezpečí kontaminace půdy a vody škodlivými substancemi - co škodí přírodě a zdraví lidí.
WEEE vyžaduje, aby země maximalizovali oddělený sběr a ekologické zpracování těchto položek. Ve Velké Británii musí distributory (včetně maloobchodníků) poskytnout systém, který umožňuje všem zákazníkům při nákupu nového elektrozařízení možnost recyklovat své staré předměty zdarma. Více informací o recyklaci WEEZ a místních recyklačních střediskách najdete na
www.recyclenow.com .

Recyklace elektrických zařízení

Na připomenutí, že stará elektrická zařízení mohou být recyklovány, je na nich nyní symbol přeškrtnuté popelnice. Prosím neodhazujte žádné elektrické zařízení (včetně těch, které mají označení přeškrtnuté popelnice) do koše.


Recyklovat, recyklovat, recyklovat

Recyklovat, recyklovat, recyklovat

Spíše než likvidovat baterie nebo elektrické předměty s domovním odpadem, které tak skončí na skládce, tyto byste měli raději uložit a recyklovat při nejbližší příležitosti. Existuje spousta míst, kde je možné recyklovat baterie nebo elektrické položky, aniž by jste ztráceli čas z obvyklé činnosti - například je možné použít jednu z následujících akcí:

 • Recyklační krabice na našem obchodním oddělení
 • Recyklační služba na místní skládke komunálního odpadu / sběrné místo
 • Využijte sběrnou službu baterií a elektrických předmětů prováděnou městským úřadem
 • Využijte sběrny baterií nebo elektrických položek ve většině obchodních řetězců

  DuracellDirect ve Velké Británii nabízí schému recyklace. Pokud si přejete, abychom recyklovali baterie nebo odpad WEEE předmětů, prosím vraťte je do našich obchodních prostor osobně. Prosím nezasílejte je nám poštou, (budete zodpovědný za cenu poštovného). Naše adresa je:

  Recyklace
  DuracellDirect / PSA Parts Ltd
  Unit 1 Tramlink Park
  24 Deer Park Road
  Merton
  Londýn
  SW19 3UA

  Naše Obchodní oddělení je otevřené Po - Pá, 9.00 - 18.00

  Prosím berte v úvahu životní prostředí při rozhodování o tom, jak recyklovat baterie nebo elektrické položky. Plánování zvláštní cesty do recyklačního centra bude vynakládání zbytečné energie. Jednou z nejlepších recyklačních voleb je sběrna ve Vašem supermarketu. Můžete je tam odložit při nasledujícím nákupu potravin.

  DEFRA nedoporučuje zasílání odpadových bateriích poštou


  Recyklace baterií FAQ

  Recyklace baterií FAQ

  Otázka: Mohou být baterie recyklovány?
  Odpověď: Ano, všechny baterie jsou recyklovatelné. Kov a chemikálie jsou recyklovány a ty, které nemohou být recyklované, jsou likvidované bezpečně

  Otázka: Může být baterie vyhozená s komunálním odpadem?
  Odpověď: Ne, do domovního odpadu by jste neměli vyhodit žádný typ baterií. Je velmi pravděpodobné, že skončí na skládce nebo budou spálené. Kovy a chemikálie obsažené v baterii jsou nebezpečné a škodlivé pro životní prostředí.

  Otázka: Jsou baterie nebezpečné?
  Odpověď: Baterie obsahují nebezpečné chemické látky a kovy, ale pokud je baterie správně zpracována, není nebezpečná.

  Otázka: Moje baterie vyteká, co mám dělat?
  Odpověď: Baterii vložte do papírové / plastové nádoby a odneste ji do nejbližší recyklační sběrny baterií. Nepoužívejte kovové nádoby. Vyhněte se kontaktu s pokožkou.

  Otázka: Moje baterie je poškozená, mohu Vám ji poslat na recyklaci poštou?
  Odpověď: Ne, poštou prosím baterii, která je nějakým způsobem poškozená, neposílejte. Zaneste ji osobně do nejbližšího sběrného místa, to je nejrychlejší a nejbezpečnější způsob.

  Otázka: Mám baterii do notebooku, můžebýt recyklována?
  Odpověď: Ano, notebookové baterie jsou recyklovatelné spolu s bateriemi pro digitální fotoaparáty, videokamery, elektrické nářadí, mobilní telefony, hračky a další.

  Otázka: Mohu vyhodit alkalické baterie AA a AAA s domovním odpadem?
  Odpověď: Ne, měly by být recyklovány. Tyto typy baterií tvoří největší procento, které jsou běžně vyhozené do domovního odpadu.

  Otázka: Jak zjistím, zda moje nabíjecí baterie je připravená k recyklaci?
  Odpověď: To se liší u různých výrobců baterií. Duracell nabíjecí baterie mohou být nabíjeny 100krát nebo i 1000krát. Když není možné tyto baterie nabít ani po několika hodinách v nabíječce, nebo když vydrží nabité jen pár minut po celonočním nabíjení, je čas k recyklaci těchto baterií.

  Otázka: Nemohu si vzpomenout, kde jsem si koupil baterie. Mohu je dát DuracellDirect k recyklaci?
  Odpověď: Ano, samozřejmě. Nezáleží na tom, kde jste baterie zakoupili. Dokud se nejedná o automobilové a průmyslové baterie, můžeme je recyklovat.

  Otázka: Našel jsem nějaké staré autobaterie ve své garáži, mohu je přivést k recyklaci?
  Odpověď: Bohužel ne. Budete muset kontaktovat Váš místní úřad pro více informací o recyklaci automobilových a specializovaných průmyslových baterií.

  Otázka: Mohu recyklovat malé knoflíkové baterie jako ty používané v hodinkách>
  Odpověď: Ano, tyto baterie jsou recyklovatelné, včetně těch, používaných v naslouchátkach, alarmech, autoalarmech, kalkulačkách a dalších.

  Otázka: Bude mi něco účtováno nebo musím platit za recyklaci baterií?
  Odpověď: Ne, recyklace je zdarma. Při recyklaci u DuracellDirect od Vás nebude vyžadována žádná platba.